2024.05.18 godz. 14:41 Gdańsk, Pomorskie

Problem zalania mieszkania i braku kontaktu z Wlascicielka

Wyjaśnienie sytuacji

Moje mieszkanie zostało zalane fekaliami przez sąsiadów. Oczywiście zrobiłam odpowiednią dokumentację foto. Mieszkania nadepną jest wynajmowane lokatorzy twierdzą że jest ubezpieczone ale nie mogą pokazać polisy bo ja ma właścicielka mieszkająca w Irlandii. Właścicielka obiecała się ze mną skontaktować ale tego nie zrobiła i nie odbiera telefonu. Co mam robić w takim przypadku. Mniej więcej za tydzień będę odnawiać mieszkanie. Nie widzę potrzeby robić to na swój koszt lub kosztem podwyższenia składek ubezpiecz. Jakie może być rozwiazanie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Maj 2024 10:32

W pierwszej kolejności konieczne będzie wezwanie do zapłaty określonej kwoty wynikającej ze szkody. W razie bezskuteczności, kolejnym krokiem jest pozew o zapłatę. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)