2022.10.31 godz. 18:31 Warszawa, Mazowieckie

Problem ze zwrotem kaucji od byłego wynajmującego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Miesiąc temu(30.09.22) zakończyłam umowę najmu. Właścicielka powiedziała że w ciągu tygodnia wyśle mi kaucję i protokół zdawczo odbiorczy. Na następny dzień wprowadził się nowy lokator z którym mam kontakt. Minął jednak miesiąc i nie dostałam kaucji ani protokołu. Pani nie odpowiada na wiadomości.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2022 19:24

Proszę pisemnie wezwać wynajmującego do zwrotu kaucji, a następnie wnieść pozew do sądu. Czasami wezwanie jest wystarczające. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatnym sporządzeniem stosownych pism w tej sprawie, zapraszam do kontaktu.