2019.05.07 godz. 11:47 Świętochłowice, Śląskie

Proszę o wyjaśnienie treści art. 20 ust.3 ustawy o samorządzie gminnym.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy zwołanie sesji rady miasta w dniu i na dzień, w którym prezydent miasta złożył wniosek o zwołanie takiej sesji, jest zgodny z art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym? Moim zdaniem z treści w/w art. wynika, że pierwszym najbliższym dniem, na który można zwołać sesję, jest dzień następny po dniu, w którym do rady wpłynął wniosek o jej zwołanie, bo dopiero od tego dnia zaczyna swój bieg 7 dniowy termin na jej zwołanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Maj 2019 18:26

Faktycznie dzień, w którym został złożony wniosek o zwołanie sesji nie wlicza się do terminu 7 dniowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)