2023.11.12 godz. 23:34 Kraków, Małopolskie

zamówienia w sklepie internetowym

Wyjaśnienie sytuacji

prowadzę sklep internetowy i co jakiś czas, ktoś składa fałszywe zamówienia (duża ilość tego samego produktu) zły adres , czy takie działanie jest przestępstwem? co można zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lis 2023 11:07

Jeśli zamówienie naraża na koszty - np wysyłki - może to stanowić przestępstwo z art. 286 § 1 kk. Możliwe jest złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeśli potrzebuje Pan (i) pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl