2023.10.26 godz. 13:10 Warszawa, Mazowieckie

Przelew z instytucji pożyczkowej podwojony .

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, wzięłam pożyczkę w formie wirtualnej karty kredytowej w wysokości 4000tys. Wyplaciłam tą kwote na konto bankowe i otrzymałam dwa przelewy - 2 kwoty 4000zł w dniu 24.10.2023r. Dzisiaj tj. 26.10 otrzymałam SMS z tej firmy, że weryfikują ten błąd i poinformują mnie o tym później mailowo. Czy powinnam zwrócić tą kwotę, czy mogę ją zatrzymać i jakie mogą być tego skutki?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2023 13:26

Kwota 4.000 zł jest z całą pewnością nienależna (skoro umowa pożyczki dotyczy kwoty 4.000 zł). W przypadku odmowy zwrotu kwoty otrzymanej nienależnie, wierzyciel wniesie o zapłatę na podstawie bezpodstawnego wzbogacenia.