2023.08.17 godz. 20:31 Koszalin, Zachodniopomorskie

Przepis mieszkania po zmarłych rodzicach .

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , mam taki problem , ponieważ w akcie małżeństwa skróconym moich rodziców którzy już nie żyją ponad 10 lat , nie ma nazwiska ani imienia mojego taty ojca , a w akcie zgonu mojego taty widnieje , mojego taty ojciec wraz z imieniem i nazwiskiem , potrzebuje porady ponieważ chcę akt poświadczenia dziedziczenia mieszkania po moich rodzicach , lecz notariusz w moim mieście nie chce tego zrobić ponieważ nie widnieje w akcie małżeństwa moich rodziców imię i nazwisko mojego taty ojca . Co zrobić w tej sytuacji , urząd gminy również szukał w archiwach itp lecz nic nie znalazł .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 08:58

dzień dobry, akt będzie trzeba sprostować. Musi Pan odszukać jakie dokumenty poświadczające albo uprawdopodobniające zawarty związek małzeński.