2023.03.06 godz. 19:42 Wrocław, Dolnośląskie

Przepisanie mieszkania na jedno z dzieci a zachowek.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. 13 lat temu żyjąca mama przepisała na mnie mieszkanie. Oprócz mnie są jeszcze 2 młodsze siostry wymeldowane z mieszkania. Czy po śmierci Mamy siostry mogą wystąpić o zachowek.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Mar 2023 09:08

dzień dobry, darowizny sprzed więcej niż 10 lat nie będą zaliczone do masy spadkowej i nie będzie liczony od nich zachowek.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)