2021.08.26 godz. 13:52 Wrocław, Dolnośląskie

Przesłuchanie na policji w sprawie karnej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam taką sprawę. Jestem podejrzana w pewnej sprawie karnej. Dostałam wezwanie na policję, przesłuchanie ma odbyć się w poniedziałek. Jednak Czy jeżeli Staram się o obrońcę z urzędu w tej sprawie i jeszcze mi go nie przyznano to czy policja ma obowiązek zaczekać z przesłuchaniem do momentu kiedy będę mieć obrońcę? Jeśli nie chce zeznawać bez obrońcy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sie 2021 19:49

Dobry wieczór, polecam w tej sytuacji stawić się na przesłuchanie i skorzystać z prawa do odmowy składania wyjaśnień, wskazując, że oczekuje Pani na rozpatrzenie wniosku o wyznaczenie obrońcy z urzędu. Jak rozumiem ma Pani już status podejrzanej, wraz z przedstawionymi zarzutami, więc to najprostsze rozwiązanie tej sytuacji. Może Pani dodać, że będzie Pani wyjaśniać po wyznaczeniu obrońcy i wtedy zapewne zostanie Pani wezwana jeszcze raz przez prowadzącego postępowanie. Pozdrawiam, adw. Michał Filec