2020.01.21 godz. 10:39 Katowice, Śląskie

pieczątka radnego

Wyjaśnienie sytuacji

radny sobie sam wyrobił imienną pieczątkę o treści Jan Kowalski Radny Gminy Kozy.Pieczatką posługuje się w korespondencji z mieszkańcami dotyczącymi spraw swojej miejscowości.Nie podpisuje żadnych dokumentow urzędowych ani decyzji rady.Jest szykanowany w urzędzie gminy,zę jest to nielegalne nie może używać takiej pieczątki.Został podciągdnięty pod kodeks wykroczeń art.68..Czy może używać taka pieczątkę.Dziękuję i proszę o odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2020 10:20

Jak wygląda ta pieczęć? Ma w sobie godło czy inne symbole państwowe? I czy są jakieś przepisy wewnętrzne w urzędzie gminy określające zasady korzystania z takich pieczęci? Moim zdaniem, jeśli nie użył w pieczęci żadnych symboli państwowych ani oznaczeń samej gminy, to nie można tu mówić o wykroczeniu. Nie mogę natomiast wykluczyć, że w gminie są jakieś przepisy wewnętrzne, które tę kwestię regulują i mogło dojść do ich naruszenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)