2020.03.09 godz. 14:19 Warszawa, Mazowieckie

Rodzaj działalności jaką może prowadzić psycholog / psychoterapeuta.

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, Chciałam uzyskać informację czy 2 psychologów / terapeutów może założyć spółkę partnerską, ale także jakie inne formy działalności mogą prowadzić? Pozdrawiam, Ewelina Grela

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2020 21:23

Spółka partnerska jest zarezerwowana dla wolnych zawodów wymienionych w art. 88 KSH. Wśród nich nie ma psychologa czy terapeuty. Pozostaje więc prowadzenie działalności w formie spółki: cywilnej, jawnej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjnej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)