2022.03.15 godz. 11:02 Lubań, Dolnośląskie

sprawy spadkowe

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice mają własnościowe mieszkanie, jestem jedyną córką w tym małżeństwie, został sporządzony testament przez każdego z rodziców że mieszkanie w całości przepisane na mnie, tato posiada syna z pierwszego małżeństwa, czy jak tato przepiszę w darowiznie swoją część mieszkania na mamę, mój przyrodni brat bedzie miał prawo do zachówku po śmierci taty

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 15:35

Tak. Darowizny są wliczane przy wyliczeniu zachowku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)