2023.08.22 godz. 17:36 Poznań-Wilda, Wielkopolskie

Roszczenia pełnoletniego syna o alimenty wobec matki po śmierci ojca

Wyjaśnienie sytuacji

Pełnoletni syn który podjął studia po śmierci ojca z którym dotychczas żył rości o alimenty , również wstecz Wzięliśmy rozwód z ojcem powoda gdy ten był mały , wykonaywanie władzy rodzicielskiej nad małoletnim otrzymał ojciec , zapewniając pozwanej prawo do współdecydowania . Sąd nakazał uiszczania nad nad małoletnim 100 zł miesięcznie . Mimo nakazu sądu , jako matka utrzymywałam również syna mieszkał ze mną , na przemiennie . Po śmierci ojca w tym roku małoletni rości o alimenty w wysokości 1500zl Nie utrzymuje ze mną kontaktu przez 3 lato mimo moich starań .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2023 17:43

Przesłankami alimentów są usprawiedliwione potrzeby dziecka, jego możliwości zarobkowe jeśli jest pełnoletni oraz możliwości zarobkowe zobowiązanego, a także jego stan majątkowy w przypadku pełnoletniego dziecka. Te okoliczności sąd będzie brał pod uwagę (brak kontaktu nie ma większego znaczenia). Jeśli potrzebuje Pani odpłatnej reprezentacji przed sądem w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)