2023.07.10 godz. 23:37 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Rozwód i podział majątku oraz alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , pisze do Państwa ponieważ rozważam złożenie pozwu o rozwód.Jesteśmy po ślubie 10msc. Jednak od 7 msc nie możemy się dogadać, mąż mnie poniża oraz pije codziennie kilka piw. Skończyłam właśnie leczenie epizodu depresji. Mamy 2 letnie dziecko. Obecnie od 2 lat nie pracuje, jestem zarejestrowana jako bezrobotna ale od kilku miesięcy szukam pracy. Dom jest na męża jednak budowe zaczęliśmy przed ślubem i wszelkie meble i wyposażenie kupiłam ja. Nie chce mieszkać w domu ale nie stać mnie na wynajem mieszkania i wyprowadzkę Chciałabym dowiedzieć się od czego zacząć i co mogę zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lip 2023 11:03

Należy złożyć dobrze przygotowany pozew rozwodowy wraz z konkretnymi zabezpieczeniami roszczeń. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl