2023.12.28 godz. 16:50 Poznań, Wielkopolskie

Umowa dozywocia

Wyjaśnienie sytuacji

Sąsiadka 85 lat, mieszka sama. Wdowa, bez dzieci.Obecnie w szpitalu.Zajmuję się nią od dłuższego czasu, za darmo. Sąsiadka chcę przepisać mi swoje mieszkanie. Niestety osoba z dalszej rodziny zabrała klucze i dowód osobisty. Czy jest możliwa w takiej sytuacji umowa dożywocia między mną a sąsiadka. Mimo braku dokumentów. Czy upoważnienie napisane odręcznie upoważnia mnie do wymiany jej zamków w mieszkaniu

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 12:39

Dzień dobry, W teorii, Pani sąsiadka może z Panią ustanowić umowę dożywocia. W praktyce jednak nie jest to takie proste, ponieważ taka umowa jest zawierana w formie aktu notarialnego, a Pani bez dowodu lub paszportu nie wylegitymuje się u notariusza. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)