2019.11.29 godz. 17:29 Koniecpol, Śląskie

spółdzielnia mieszkaniowa-odmowa prawa do otrzymania bezpłatnego odpisu statutu i regulaminów uchwalonych na jego bazie.

Wyjaśnienie sytuacji

odmowa wydana przez członka zarzadu-gdzie zlożyć skutecznie skargę?-czy to jest odpowiedzialność osobista odmawiającego z wszelkimi konsekwencjami finansowymi?-czy jak zwykle,uszczupla środki spółdzielni?czy istnieją regulacje prawne?-,proszę podać nazwę kodeksową z przypisaniem konkretnego zapisu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Gru 2019 10:49

Zastosowanie znajduje art. Art. 27(3) ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.:. Kto, będąc członkiem zarządu spółdzielni mieszkaniowej, pełnomocnikiem, albo likwidatorem, wbrew obowiązkowi dopuszcza do tego, że spółdzielnia: 1) nie udostępnia członkowi spółdzielni mieszkaniowej odpisów oraz kopii dokumentów, o których mowa w art. 81, podlega karze grzywny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)