2020.03.14 godz. 12:18 Koniecpol, Śląskie

spółdzielnia mieszkaniowa-umieszczanie na jej stronie internetowej dokumentów spółdzielni.

Wyjaśnienie sytuacji

powyższe to obowiązek czy dobra wola spółdzielni? proszę podać przepisy regulujące możliwość wyegzekwowania internetowego dostępu do tej dokumentacji-z góry dziękuję za odpowiedż.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Mar 2020 21:14

Artykuł 8(1) ust. 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych przewiduje powinność udostępnienia na stronie internetowej spółdzielni określonych dokumentów: statutu spółdzielni mieszkaniowej, regulaminów, uchwał i protokołów obrad organów spółdzielni, protokołów lustracji, rocznego sprawozdania finansowego. W przepisie jest mowa o "powinności" którą należy traktować jako obowiązek jeśli oczywiście spółdzielnia mieszkaniowa posiada stronę internetową. Sęk w tym, że za niewywiązanie się z obowiązku przez spółdzielnię nie jest przewidziana żadna sankcja.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)