2020.07.09 godz. 20:27 Opole, Opolskie

Sprawa karna - złożenie wniosków dowodowych.

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałalem akt oskarżenia (ja jestem jednym z oskarżonych) wraz z wezwaniem do złożenia wniosków dowodowych w terminie 7 dni. Czy tzn że muszę wstawić się w sądzie osobiście? Nie mam wyzamczonego konkretnego terminu itp. Czy muszę cokolwiek przedstawiać, nie mam żadnych dowodów jakie mógłbym przedstawić w związku z ta sytuacja. Jakie kroki podjąć?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2020 11:25

Dzień dobry, termin rozprawy będzie dopiero wyznaczony. Zaznaczę, że bez znajomości stanu faktycznego sprawy nie mogę doradzić odnośnie taktyki procesowej, bo to zależy od okoliczności, ale jeżeli nie ma Pan wniosków dowodowych, to może Pan po prostu czekać na rozprawę i wtedy wyjaśniać. Wnioski dowodowe mogą obejmować nie tylko dokumenty, ale też wolę przesłuchania świadków czy powołania biegłego. Proszę pamiętać, że wg art. 170 § 1 pkt 6 kpk Sąd oddali wniosek dowodowy złożony po zakreślonym terminie, choć jeśli dowód dotyczy samego przestępstwa to zostanie i tak dopuszczony. Pozdrawiam!
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)