2022.09.03 godz. 08:33 Gdańsk, Pomorskie

Sprawa rozwodowa , rozdzielność alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż po podziale majątku z pierwszą żoną przejął nieruchomość która była ich wspólnością majątkową.Postanowienie sądu po odwołaniu zostało prawomocne rok po naszym ślubie. Dodatkowo wzięliśmy wspólny kredyt gotówkowy na spłatę 1 żony i nie jest spłacony do dzisiaj . Na zabezpieczenie wpisał mnie na hipotekę. Teraz mąż chce się rozwieść, zrobić rozdzielność wsteczną, dom przepisał na wnuka z umowa dożywocia dla siebie. Mówi teraz że kredyt nie był na spłatę 1 zony. Boję się że zostanę z tym kredytem. Czy mam prawo sama wpisać się w księgi wieczyste tego domu i czy wogole mam prawo do jakiejś jego części ? I co powinnam zrobić ? Z powodu tych problemów podupadłam na zdrowiu -nowotwor -zarabiam dużo mniej i teraz będę się starać o rentę niż mąż który ma wysoką emeryturę polska i norweska i dodatkowo zabezpieczenie z umowy o dożywociu. Czy mogę wystąpić o alimenty. Mąż już wysłał do mnie 3 pozwy, dwa rozwodowe z wyłącznej mojej winy i pozew o rozdzielnosc wsteczną. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

ADAM KOWALCZYK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Wrz 2022 21:29

witam specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszam do kontaktu telefonicznego tel 507-437-019 do darmowej wstepnej konsultacji .