2020.09.27 godz. 21:28 Lublin, Lubelskie

Sprzedaż miejsca parkingowego naziemnego, które jest na jednym akcie notarialnym z mieszkaniem

Wyjaśnienie sytuacji

Chce sprzedać miejsce parkingowe naziemne. Niema ono oddzielnego aktu notarialnego, tylko jest na jednym akcie z moim mieszkaniem. Co mam zrobić aby przenieść notarialnie prawo własności na kupujacego? Czy ta transakcja może wogole dojść do skutku i jakie koszty będą się z tym wiazaly?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2020 09:26

Bez zapoznania się z treścią umowy w zakresie dotyczącym tego miejsca parkingowego nie da się ocenić czy prawo do tego miejsca w ogóle da się sprzedać. Czy to był udział we współwłasności części wspólnej nieruchomości czy tylko prawo do korzystania z tego miejsca parkingowego za zgodą wszystkich pozostałych współwłaścicieli nieruchomości wspólnej? Podobnie do ogródków przy mieszkaniach na parterach?