2023.02.17 godz. 15:24 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Sprzedaż mieszkania gdy druga osoba nie chcę się na to zgodzić

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry. Mam taki problem, że jestem już 3 lata po rozwodzie z mężem. Podczas rozwodu nie podzieliliśmy majątku i postanowiliśmy dalej mieszkać wspólnie i teraz chcialabym sprzedać te mieszkanie, ale były mąż się na to nie zgadza. Nie wytrzymuję psychicznie już mieszkając pod jednym dachem. Były mąż od dwóch lat nie dokłada do rachunków wszystko muszę opłacać sama a pieniędzy nie mogę od niego wyegzekwować, on nie pracuje a nawet nie szuka pracy tylko cały czas piję i to w dużych ilościach, niszczy ta mieszkanie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lut 2023 13:02

Dzień dobry należy wnieść powództwo o zniesienie współwłasności. Wniosek o zniesienie współwłasności podlega stałej opłacie sądowej w kwocie 1000 złotych, a jeżeli zawiera zgodny projekt zniesienia współwłasności, opłata wynosi 300 złotych. Do tego jednak należy doliczyć koszty opinii biegłych sądowych (np. na okoliczność wyceny rzeczy wspólnej) oraz wynagrodzenia pełnomocników.