2023.05.21 godz. 12:28 Września, Wielkopolskie

Świadectwo pracy, wypłacenie wynagrodzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Właściciel firmy niespodziewanie zmarł (jednoosobowa działalność gospodarczą). Po śmierci został ustanowiony zarządca sukcesywny lecz twierdzi,ze zostało to zrobione bezprawnie i bez jej wiedzy.Nie chce podjąć jakichkolwiek działań. Firma w dalszym ciągu posiada status aktywny z dopiskiem w spadku. Mamy problem z wynagrodzeniem za kwiecień (o wypłaceniu odprawy nie wspomnę)oraz z otrzymaniem świadectwa pracy - zarządca nie chce ich wystawić. Co możemy zrobić w tej sprawie ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Maj 2023 15:57

Pozostaje jak najszybsze skierowanie pozwu do sądu o zapłatę. Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowany/a odpłatną pomocą w sporządzeniu takiego pisma, zapraszam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)