2024.08.17 godz. 17:20 Płock, Mazowieckie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo. Jestem rozwiedziony od 2009, mam dwoje dzieci, na które płacę alimenty. Syn ma prawie 18 lat, córka 24 i skończyła właśnie studia. Czy w tej sytuacji mogę po prostu zacząć płacić połowę alimentów, czy odbywa się to w trybie rozprawy? Jak wygląda procedura? pozdrawiam Michał

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2024 21:51

Konieczny będzie pozew o ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego (przynajmniej w stosunku do córki).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)