2023.08.31 godz. 15:15 Gdańsk, Pomorskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Trzy lata temu poszłam do sądu celem podwyższenia alimentów - wtedy byłam studentka na UG w trybie stacjonarnym oraz tylko sporadycznie dorabiałam. Aktualnie idę na nowe studia w trybie zaocznym na uczelnie publicznej i zarabiam około 4/5 tysiące na rękę na umowie zlecenie. Czy przysługują mi dalej alimenty? Czy mój ojciec może udać się do sądu i zostaną mi one zabrane?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2023 19:30

Po pierwsze posiada Pani możliwości zarobkowe oraz stały dochód. Po drugie studia zaoczne w żaden sposób nei uzasadniają żądania alimentacyjnego. Kunkludując - tak, ojciec ma możliwość wniesienia o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego i w mojej opinii takowe orzeczenie uzyska