2019.04.23 godz. 11:17 Braniewo, Warmińsko-mazurskie

Umowa na wczasy zdrowotne a brak możliwości odstąpienia.

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice podczas pokazu materacy zostali namówieni do podpisania umowy na tygodniowe wczasy zdrowotne w terminie 8.09-15.09.2018 r. Dwa tygodnie przed wyjazdem pracownik firmy poinformował ich o przesunięciu terminu na 6.04-13.04 2019- jednak w tym terminie znów nie doszło do wyjazdu z powodu przesunięcia terminu przez Organizatora tym razem na lipiec 2019. Czy w związku z dwukrotnym niedotrzymaniem ustalonych terminów możliwe jest rozwiązanie umowy i zwrot poniesionych przez rodziców kosztów? W umowie jest zapis o braku możliwości odstąpienia z powodu tego, że odnosi się do wyrobów medycznych.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Kwi 2019 12:43

według mnie zapis w umowie całkowicie zabraniający odstąpienia od umowy / rozwiązania jej jest niezgody z prawem. Według mnie jest możliwe rozwiązanie umowy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)