2021.11.16 godz. 15:50 Warszawa, Mazowieckie

Umowa pożyczki pieniężnej spisana u notariusza.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Uprzejmie proszę o pomoc. Pożyczyłam komuś duża sumę pieniędzy. Mam spisaną u notariusza umowę o pożyczkę pieniężną. I teraz moje pytanie brzmi co mogę zrobić skoro ta osoba nie oddaje pieniędzy i niestety tez nie posiada pracy. Jak mogę odzyskać swoje pieniądze ? Z góry dziękuje serdecznie za pomoc. Pozdrawiam Monika Milewska

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lis 2021 20:31

Dzień dobry! W opisanej sytuacji proponuję wezwać pożyczkobiorcę do zwrotu pożyczki (rozumiem, że termin spłaty określony w umowie już minął) - sugeruję zrobić to listem poleconym wskazując przy tym kwotę, nr Pani konta bankowego oraz zakreślić termin do podjęcia działania przez adresata. Przy braku odpowiedniej reakcji ze strony pożyczkobiorcy proszę rozważyć skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego z powództwem o zapłatę albo z wnioskiem o nadanie klauzuli wykonalności na zobowiązanie wynikające z aktu notarialnego (w zależności od tego, jak sformułowana została treść umowy).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)