2019.09.02 godz. 23:22 Opole, Opolskie

Urlop dla poratowania zdrowia a urlop wypoczynkowy

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem nauczycielem i dniem 31.08.2019 skończył mi się roczny urlop dla poratowania zdrowia. Czy mogę ubiegać się o urlop wypoczynkowy? Jeżeli tak to kiedy mam czas na wykorzystanie tego urlopu? Czy powinnam złożyć wniosek do pracodawcy o udzielenie urlopu wypoczynkowego? Czy ewentualnie można starać się o wypłacanie ekwiwalentu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Wrz 2019 14:36

Art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela. Przysługuje Pani urlop uzupełniający w wymiarze 8 tygodni. Należy złożyć wniosek o udzielenie tego urlopu. Prawo do ekwiwalentu Pani nie przysługuje, zakładam, że nie zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 66 ust. 2 Karty Nauczyciela. W razie dalszych pytań, proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)