2019.01.15 godz. 14:21 Krąków, Łódzkie

Urodziłam się w Suwałkach i chciałbym teraz zmienić imię, zależy mi jednak bardzo na tym żeby do suwalskiego USC nie dotarła informacja, że zmieniłam imię.

Wyjaśnienie sytuacji

Teraz pytanie czy wystarczy, że jeśli wymelduje się z Suwałk (nie będę miała miejsca zameldowania) i zgłoszę się np. w Warszawie wymianę dowodu i zmianę imienia to ta informacja nie zostanie przekazana do USC w miejscu mojego urodzenia? Czy muszę się zameldować w innym miejscu? Czy nie ma możliwości żeby do pierwotnego USC nie dotarła informacja o zmianie imienia?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Carska

Toruń, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2019 14:24

Witam, niestety nie ma takiej możliwość aby tylko w jednym USC nie zmienić imienia, kiedy w pozostałej części kraju będzie Pani funkcjonowała z innym imieniem. Tak jak już wspomniano wszystkie USC korzystają z jednego, aktualizowanego systemu.
Tak Nie

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2019 14:23

Dzień doby, przede wszystkim należy zaznaczyć ze każdy USC ma obowiązek uaktualnienia danych w ogólnopolskim systemie. Niezależnie od tego czy będzie Pani zameldowana w Suwałkach czy też nie po zaktualizowaniu bazy, pracownik USC z Suwałk będzie miał informację o zmianie przez Panią imienia.