2019.04.23 godz. 23:00 Katowice, Śląskie

Ustalenie właściwości Sadu do odroczenia wyk.kary póz.wolnosci.

Wyjaśnienie sytuacji

W sądzie który wydał orzeczenie w wydz.wyk.orzeczen karnych odroczylem na 3-m . Przeprowadziłem się do innego miasta,ale wniosek o odroczenie został jeszcze złożony do tego Sadu który wydał orzeczenie. Wymeldowalem się z pobytu stałego okręgu Sądu który wydał orzeczenie i zameldowalem sie na bobyt tymczasowy w innym mieście zupełnie w innym okręgu. Czy, Sąd do którego został złożony wniosek będzie rozpatrywał, czy przekaże wg. Właściwości. Pozdrawiam W.K.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Kwi 2019 22:06

zgodnie z art. 3 par. 1 kodeksu karnego wykonawczego sądem właściwym dla odroczenia jest sąd, który wydał orzeczenie w pierwszej instancji. Według mnie przeprowadzka nic nie zmienia i sąd, do którego został złożony wniosek będzie go rozpatrywać.