2022.06.16 godz. 13:28 Kraków, Małopolskie

Dochodzenie spadku po 37 latach

Wyjaśnienie sytuacji

W 1985 roku zmarl moj ojciec nie bylo testamentu Dopiero teraz dowiedzialem sie ze byl on wlascicielem mieszkania Mieszkanie bylo wlasnoscia jego i jego pierwszel malzonki Mieszkanie obecnie przejely jego dzieci z pierwszego malzenistwa Czy ja mam jakiekolwiek prawo do tego mieszkania ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 20:35

Jeśli było to mieszkanie wspólne taty i jego żony - trzeba najpierw przeprowadzić postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, a następnie sprawę o podział majątku wspólnego i dział spadku. Jest o co walczyć.