2023.07.23 godz. 11:17 Opole, Opolskie

Darowizna

Wyjaśnienie sytuacji

W 2006 babcia darowala mi (wnuczka) mieszkanie w formie darowizny i wieczystego uzytkowania. W 2011 przepisalam mojej mamie (corce babci) to mieszkanie w formie darowizny. W 2020 mama przepisala mi to mieszkanie w formie darowizny. Babcia zmarla w 2018r miala jeszcze syna i ja mam brata. Czy po babci jezeli wpadnie ktos na pomysl zachowku bede musiala go komus placic?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2023 14:11

jeśli chodzi o to mieszkanie to darowizny uczynione przed 10 laty przed śmiercią nie wchodzą do substratu zachowku.