2020.10.22 godz. 04:13 -

Art 278p1kk

Wyjaśnienie sytuacji

W 2018 r byłam pozbawiona wolności na okres 1go roku za wyłudzenie, oszustwo i przywłaszczenie. Na początku tego roku 3 razy dokonałam kradzieży w Biedronce ( 2 wykroczenia i jedno przestępstwo),czekam na propozycie wyroku bo poszłam na samoukaranie. W między czasie kilka razy kradłam w Hebe i w Rosmanie co już zostało zgłoszone na policji( mają nagrania) i będę wzywana żeby złożyć wyjaśnienia. Dodam że o tyle im ułatwiłam sprawę że nie musieli mnie próbować szukać z podstaw monitoringu ponieważ złapano mnie w rosmanie na kradzieży łącznej wartośći ponad 1500 zł. Moje pytanie brzmi: jakie konsekwencje najprawdopodobniej poniose? Czy jest duże prawdopodobieństwo, że pójdę siedziec?Napisz o co chodzi

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2020 10:53

Dzień dobry, przyznam szczerze, że nie wygląda to optymistycznie. Przestępstwo krótko po wykonaniu wcześniejszej kary pozbawienia wolności za podobne czyny to niestety w orzecznictwie dość poważna okoliczność obciążająca. Aczkolwiek inna kara, w postaci kary ograniczenia wolności, jest teoretycznie możliwa na podstawie art. 37a k.k. Tylko trzeba znaleźć jakieś pozytywne argumenty na Pani rzecz - np. bardzo trudna sytuacja finansowa, brak pomocy bliskich. Pozdrawiam, adw. Michał Filec