2019.07.15 godz. 10:41 Warszawa, Mazowieckie

Wypadek w centrum handlowym

Wyjaśnienie sytuacji

W centrum handlowym chciałem wejść do sklepu. Drzwi wejściowe oraz powierzchnie sąsiadujące są szklane. Skrzydła drzwi były otwarte, z obu stron wejścia były tzw. "bramki" mające chronić przed kradzieżą. Powierzchnie szklane wokół drzwi nie były w żaden sposób oznakowane. Chcąc wejść do sklepu, zamiast w drzwi trafiłem w powierzchnię szklaną. Walnąłęm pośladkami, plecami i głową w posadzkę. Musiałem wykonać prywatnie kilka badań (zamiast kilkunastu godzin na SOR) aby określić ewentualne urazy.Skończyło się na uciążliwym bólu prawie 10 dni. Czy sklep powinien mi zwrócić koszty badam

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2019 10:43

Szanowny Panie, oczywiście bez podania szczegółów Pana sprawy ciężko jest jednoznacznie ocenić odpowiedzialność odszkodowawczą centrum handlowego. Jednakże ze wstepnego opisu sprawy wynika, iż możliwym będzie pociągnięcie do odpowiedzialności z tytułu deliktu centrum handlowego. Proszę o kontakt w celu doprecyzowania stanu faktycznego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)