2019.04.23 godz. 10:38 Rzeszów, Podkarpackie

W jakim terminie właściciel wynajmowanego mieszkania powinien zwrócić wpłaconą kaucję?

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmowaliśmy z narzeczonym mieszkanie do końca marca 2019. W dniu naszej wyprowadzki właściciel nie zwrócił nam wpłaconej na początku wynajmu kaucji amortyzującej ewentualne spowodowane przez nas szkody, tłumacząc się brakiem środków. W jakim terminie jest zobowiązany zwrócić nam wpłaconą kwotę? Co możemy zrobić jeśli nie dotrzyma terminu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Kwi 2019 12:20

zgodnie z art. 6 ust. 4 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego kaucja zabezpieczająca powinna byc zwrócona w ciągu miesiąca od dnia opróżnienia lokalu lub nabycia jego własności przez najemcę, po potrąceniu należności wynajmującego z tytułu najmu lokalu. Jeżeli nie dotrzyma terminu można wysłac wezwanie do zapłaty za potwierdzeniem
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)