2019.09.11 godz. 22:33 Wrocław, Dolnośląskie

Grzywna

Wyjaśnienie sytuacji

W kwietniu 2016 roku zostałam uznana za winną popełnienia przestępstwa z art 270kk1 art. 12, dostałam grzywnę w kwocie 1000.00 którą od razu zapłaciłam. Jak długo będę widniał w Krk?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2019 14:20

art. 107 § 4a kodeksu karnego: W razie skazania na grzywnę zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem roku od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania. Zakładam, że kara grzywny, to jedyna kara orzeczona w wyroku. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)