2023.09.19 godz. 02:04 Lubań, Dolnośląskie

Wezwanie do zapłaty po trzech miesiącach od zalania piwnicy od LINK4, który wypłacił ubezpieczenie sąsiadowi.

Wyjaśnienie sytuacji

26.05 pod moją nieobecność pękła rura w mojej piwnicy, i zalało wszystkie piwnice. Ja nie mam ubezpieczenia. Byłam za granicą, więc wywarzono drzwi i specjaliści zmienili rury, za co poniosłam koszty. Wróciłam po tygodniu. Dopiero dzisiaj otrzymałam zwykłym listem wezwanie do zapłaty na kwotę 1774,67 zł. Przedmiot szkody: zalanie sąsiedzkie, i że z zebranej dokumentacji odpowiedzialność za powstanie szkody ponoszę ja. Bez żadnych załączników tej dokumentacji. Inni sąsiedzi, nawet Ci w pobliżu nie skarżyli się. Czy można to podważyć? Bardzo proszę o podpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2023 15:10

Oczywiście. To ubezpieczyciel powinien wykazać, że do powstania szkody doszło z Pani winy. W razie odrzucenia roszczenia, należy przypuszczać, że ubezpieczyciel wniesie do właściwego sądu pozew o zapłatę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)