2022.11.16 godz. 21:03 Wrocław, Dolnośląskie

Wezwanie na świadka z art. 62kk ustawy 2

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, dosc niespodziewanie dostałem wezwanie na przesluchanie jako świadek w sprawie o posiadanie znacznej ilości narkotyków, ale za cholerę nie wiem o co chodzi. Nie przypominam sobie ani nie wiem nic o tym, żeby kogoś z mojego otoczenia zawineli z tego artykułu, sam też nigdy nie posiadałem znacznej ilości narkotyków, jak się zachować na przesłuchaniu? Czy i kiedy mogę odmówić składania wyjaśnień?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lis 2022 13:21

Dzień dobry, skoro nie kojarzy Pan żeby ktoś z Pana otoczenia miał taki problem z posiadaniem znacznej ilości narkotyków, to wydaje się, że w toku przesłuchania wystarczy, że wskaże Pan na swoją niewiedzę w tym temacie. Trudno oczywiście wywróżyć czego dokładnie sprawa dotyczy. Może Pan odmawiać odpowiedzi na pytanie, jeśli odpowiedź mogłaby narazić Pana lub osobę najbliższą na odpowiedzialność karną. W ogóle może Pan odmówić zeznań, jeśli podejrzana jest osoba najbliższa. Jako świadek jest możliwość skorzystania z pomocy pełnomocnika w toku przesłuchania. Pozdrawiam, adw. Michał Filec