2023.12.06 godz. 00:06 Szczecin, Zachodniopomorskie

Nieuczciwy malarz

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, 3 tygodnie temu zatrudniliśmy malarza do pomalowania nowego domu. Ustaliliśmy ustnie zakres prac. W piątek poinformował nas że skończył zapłaciliśmy mu bez zrobienia odbioru. Na następny dzień zobaczyliśmy fuszerkę, inspektor budowlany załamał ręce jak zobaczył fuszerkę malarza. Wszystko do szlifowania i robienia od nowa. Pan na poprawki był umówiony 3 razy i się nie zjawił. Zerwał z nami kontakt. Dostaliśmy kosztorys naprawy na 18800, a za usługę zapłaciliśmy 13300. Jak odzyskać chociaż te pieniądze, które zapłaciliśmy?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Gru 2023 19:26

Dzień dobry, w pierwszej kolejności nasuwa się pytanie czy wzywaliście Państwo wykonawcę do naprawy dzieła pisemnie? Czy będziecie Państwo w stanie w razie potrzeby udowodnić to w sądzie?