2020.03.25 godz. 17:19 Czerwionka-Leszczyny, Śląskie

Imię dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chciałabym się doinformować w sprawie zmiany imienia dla dziecka, czy jest szansa, że zmienią nam imię Pola na Apolonia jak to uzasadnić w formularzu który będziemy musieli wypełnić tak aby zmiana została zaakceptowana. Imie Pola to skrócona forma imienia Apolonia chcemy córkę zapisać do przedszkola tak więc chodzi nam o to aby oficjalnie miała w papierach pełne imię

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Angelika Wojciechowska -Związek

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Mar 2020 18:58

Szanowna Pani, moim zdaniem swój wniosek może Pani spróbować uzasadnić m.in. argumentacją przytoczoną przez Panią powyżej, tj. wskazać, iż motywuje Pani swój wniosek tym, że faktycznie na co dzień zarówno Pani jaki i inne osoby z otoczenia córki zwraca się do niej „Apolonia”, dziecko jest przyzwyczajone , reaguje właśnie na to imię . Ponadto chciałaby Pani , aby w przyszłości począwszy od przedszkola dziecko nie musiało się posługiwać swoim zdrobniałym imieniem. Używanie zdrobniałego imienia zarówno na etapie szkolnym jak również w przyszłości może spowodować jakieś negatywne skutki