2022.07.30 godz. 10:24 Polanica-Zdrój, Dolnośląskie

Groźba

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chciałabym się dowiedzieć czy w tym smsie było jakieś grozenie?9Weź się babo zajmij swoją pracą a nie interesujesz się czy Maciek mi pomaga i dalej będzie żal ci dupę ściska że wyrabiam więcej.Idz sobie skarż to ja na ciebie też będę latać zobaczymy kto będzie cwanszy...Mało razy Maciek po tobie poprawiał pomagał to lepiej milcz ...bo teraz każda twoja zła sztuka pójdzie do kancelarii...co mnie to obchodzi że masz dość i zapierniczasz . Dzisiaj to przegielas taka z ciebie koleżanka fałszywa chcesz wojny to będziesz ją miała a szybko ci w pięty pójdzie a ja sobie sama dam radę

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2022 19:12

Dzień dobry, aby można było mówić o groźbie karalnej z art. 190 k.k., muszą zachodzić łącznie następujące przesłanki: sprawca musi grozić popełnieniem przestępstwa na szkodę danej osoby (lub szkodę osoby jej najbliższej) i groźba musi wzbudzić w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona. Treść wiadomości, którą Pani zacytowała, w mojej ocenie może wywoływać u Pani obawę przed jej spełnieniem - zachodzi zatem jedna z przesłanek. Problematyczne jest natomiast to czy za słowami: "chcesz wojny?" itd. kryje się jakiś czyn zabroniony. Według mnie są uzasadnione podstawy aby tak twierdzić.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)