2022.09.22 godz. 12:02 Bolków, Dolnośląskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Chciałabym się rozwieść z mężem ponieważ od ponad roku mnie zdradza. Przyznał się do tego dopiero niedawno mimo ze rok temu zarzekał się ze jezdzi do koleżanki na kawę. Uwierzyłam mu zaufałam a on nadal się z nią spotykał. Mamy 3 dzieci. Dwoje w wieku 5 lat i syna w wieku 12 lat. Jestem bezrobotna ponieważ razem uzgodniliśmy ze zajmę się dziećmi. Czy mogę od niego rządać jakichkolwiek pieniędzy jeszcze przed rozwodem?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2022 16:20

Dzień dobry, w toku sprawy o rozwód możliwe jest wydanie przez postanowienia o zabezpieczeniu alimentów, więc zanim zapadnie prawomocny wyrok mąż już musiałby płacić tak zabezpieczone przez Sąd alimenty. Taki wniosek optymalnie jest złożyć wraz z pozwem o rozwód, a nie w odrębnym postępowaniu o alimenty. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)