2022.04.22 godz. 17:06 Gdańsk, Pomorskie

Witam chciałam zapytać czy jest możliwość wycofania zarzutów z art 190a 1kk w zw. Z art 64 1kk i art. 244kk w że.z art 12 1 kk.akta są już w prokuraturze

Wyjaśnienie sytuacji

Ja jako pokrzywdzona chce wycofać zarzuty na mojego konkubenta. Lecz obawiam się odpowiedzialności karnej za wycofanie takich zarzutów. Obecnie po odsiedzeniu wyroku za czyn z art 190a 1kk. Pozwany nie stosował się do zaleceń sądu i nagminnie łamał zakaz zbliżania się i kontaktowania. Lecz w ostatnim czasie nasze stosunki się unormowały że względu na córkę której jesteśmy rodzicami. Chciałabym dlatego wycofać te zarzuty ponieważ wiem że może mu teraz grozić więzienie a relacje jego z córką są bardzo dobre. Więc moje pytanie to czy wgl mogę je jeszcze wycofać ? I czy poniosę konsekwencje?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 20:40

Jako konkubina, ma Pani prawo odmowy składania zeznań. Jeśli nie była Pani przesłuchana w sądzie, Pani wcześniejsze zeznania nie będą brane pod uwagę.