2019.04.28 godz. 21:28 Żory, Śląskie

Skład komisji konkursowej art.63

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chciałam zapytać, czy według nowego prawa związki zawodowe mają prawo być w konkursach tylko tam gdzie mają członków? Wcześniej miały możliwość być na każdym konkursie na terenie miasta. Proszę o odpowiedź, Dziękuję, pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Kwi 2019 17:59

według mnie wcześniej na konkursie związki zawodowe które obejmowały swoim zasięgiem szkołę mogły wytypować jedynie przedstawiciela, który nie mógł być zatrudniony w szkole lub placówce, której konkurs dotyczy. Z obecnego literalnego brzmienia przepisów związki zawodowego mogą wytypować przedstawiciela, który jest zatrudniony w szkole lub placówce.

Zmodyfikowano dnia: 29 Kwi 2019 17:59