2022.08.17 godz. 19:23 Katowice, Śląskie

Zabezpieczenie alimentów, a rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy w przypadku kiedy zostały złożone dokumenty w sprawie zabezpieczenia alimentów jest możliwość złożenia pozwu o rozwód? Czy należy w takim przypadku czekać na rozwiązanie sprawy zabezpieczenia, by móc złożyć pozew? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2022 14:41

Dzień dobry. Sprawa alimentacyjna i rozwodowa to dwa zupełnie różne postępowania i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby złozyć pozew rozwodowy w trakcie gdy toczy się sprawa o alimenty. Pozdrawiam