2021.06.26 godz. 14:54 Warka, Mazowieckie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chciałbym skutecznie przeprowadzić rozwód bez orzekania o winie i jakie są jego koszta

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 16:20

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie nie znając szczegółów. Opłata sądowa to 600 zł (po wyroku Sąd zwraca 1/2). Jeśli są dzieci, to ok. 100 zł zaliczki na wywiad kuratora sądowego. Do tego dochodzi wsparcie prawnika - od 600-2000 zł napisanie pozwu i Klient na rozprawę idzie sam. Od 2000-do nawet 10000 zł koszt reprezentacji przed Sądem. Widełki szerokie, bo nie wiadomo, co jest sporne, czy są dzieci, czy są spory co do miejsca pobytu, alimentów albo kontaktów. Najbardziej pracochłonne dla prawnika są bowiem spory dotyczące dzieci. Z takimi sporami można się spodziewać kilkuletniego procesu
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)