2024.07.30 godz. 20:47 Szczecin, Zachodniopomorskie

Co zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, co zrobic w sytuacji, gdzie osoba nie oddaje w ogole pozyczonych pieniedzy? Dowody tylko w formie ss

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Lip 2024 09:45

Jeśli nie było wyznaczonego terminu zwrotu, należy wypowiedzieć umowę pożyczki i wezwać do zapłaty w terminie 6 tygodni. Po upływie terminu złożyć pozew o zapłatę. Konieczne będzie wykazanie istnienie umowy (jakichkolwiek porozumień) oraz przekazanie przedmiotu pożyczki czyli określonej sumy pieniężnej.