2023.02.01 godz. 18:46 Białystok, Podlaskie

Rozwiązanie umowy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam corka na podpisana umowę z agencja reklamowa która chce zerwa . Mogę prosić o wytłumaczenie tego zapisu.wypowiedzenie umowy ,nie powoduje ono jednak wygaśnięcia praw nabytych przez agenta na mocy umowy .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2023 15:23

Chodzi prawdopodobnie o prawo do rozpowszechniania wizerunku, autorskie prawa majątkowe - wypowiedzenie umowy nie wpływa z reguły na prawo do korzystania z wizerunku co do form rozpowszechnienia utrwalonych do daty rozwiązania umowy (cofnięcia zezwolenia na rozpowszechnianie wizerunku).