2019.07.28 godz. 15:07 Kotowa Wola, Podkarpackie

Witam czy uczeń który ma dobre wynik może otrzymać stypendium za dobre wyniki w nauce jeżeli jedno z rodziców przebywa za granicą legalnie.

Wyjaśnienie sytuacji

Córka miała średnią 5.0 szkoła średnia

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2019 10:49

Dzień dobry, system stypenialny w Polsce nie jest systemem jednolitym. Istnieją róźne systemy stypendialne, zarówno centralne, samorządowe jak i również organizowane przez fundacje. Wydaje się, że fakt przebywania jednego z rodziców dziecka za granicą nie jest czynnnikiem uniemożliwiajacym uzyskanie stypendium za dobre wyniki w nauce. Proszę sprawdzić, czy pani lokalny samorząd terytorialny prowadzi systemy stypendialne dla zdolnych uczniów. Może dyrektor szkoły będzie mógł Pani pomóc.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)