2023.01.04 godz. 08:16 Gdańsk, Pomorskie

Odszkodowanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam jestem najemca mieszkania komunalnego, mieszkanie było mi przyznane do remontu na mój koszt. Podemna jest sąsiad który ma własnościowe mieszkanie i wykonując u siebie remont mieszkania w moim mieszkaniu powstały szkody. Sąsiad jest ubezpieczony ale uważa że odszkodowanie należy się gminie bo oni są właścicielem lokalu i oni mają zrobić remont. Skoro ja poniosłem koszta z wiązane z remontem mieszkania to chyba mi powinno przysługiwać odszkowanie z polisy sąsiada. Proszę o odpowiedź jak to wygląda ze strony prawnej

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Sty 2023 09:30

Dzień dobry, w tej sytuacji odszkodowanie należy się Panu. Proszę o pobranie numeru polisy i zgłoszenie szkody w Towarzystwie Ubezpieczeniowym sprawcy. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl