2020.02.05 godz. 10:33 Kraków, Małopolskie

Rękojmia konsumencka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Jestem posiadaczem telefonu który został nabyty w sieci Orange. Jestem jego drugim właścicielem w związku z czym faktura potwierdzająca zakup i gwarację/rękojmię sprzętu nie jest wystawiona na moje dane. Czy w związku z tym jako osoba 3 mam prawo reklamować sprzęt z tytułu rękojmi? Zaznaczę że zależy mi na naprawie bądź wymianie sprzętu, a nie na odstąpieniu od umowy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2020 15:12

Moim zdaniem pierwszy właściciel telefonu powinien przenieść na Pana prawa i obowiązki z umowy gwarancji/rękojmi (odpowiednią umową) albo sam kwestię tej wymiany załatwić dla Pana z pierwotnym sprzedawcą. Pan ma roszczenia z tytułu rękojmi wobec osoby, od której Pan kupił ten telefon, o ile te roszczenia nie zostały wyłączone.