2020.07.15 godz. 14:45 Biała Podlaska, Lubelskie

Donos do sądu rodzinnego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, ktoś złożył na mnie i mojego męża donos do sądu rodzinnego, ponoć donos jest anonimowy czy można napisać do sądu o wgląd tego donosu i kto go złożył? Czy na podstawie donosu mogą zabrać mi dziecko?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lip 2020 15:07

W żadnym sądzie rodzinnym nie prowadzi się sprawy w wyniku anonimowego donosu, musi być złożone pismo od konkretnej osoby / instytucji. Jeżeli są Państwo stroną w sprawie, to jak najbardziej mogą Państwo mieć wgląd do akt o ile Państwo znają sygnaturę sprawy.

Zmodyfikowano dnia: 15 Lip 2020 15:07
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)